italský mramor NERO PORTORO

Luxusní edice guasha destiček vyrobených v České republice z italského mramoru.

Italský mramor Nero Portoro se vyznačuje krásnou černou barvou se zlatým žilkováním. Mramor označuje metamorfované horniny vzniklé v důsledku rekrystalizace uhličitanů (sloučeniny obsahující uhlík) před více než 2,5–4 miliardami let pod vlivem vysokých teplot a tlaku. Mramor se tedy skládá z kalcitu, dolomitu, nebo z obou. Přírodní mramor je jedním z nejkrásnějších a nejžádanějších materiálů. Stejně jako dříve je mramor symbolem vznešenosti a přírodních krás.

Kámen má baktericidní vlastnosti. Ne nadarmo se používal ve Starověkém Řecku při koupelích. A je jisté, že mramorové výrobky mají pozitivní energii, která živí jejich majitele a neutralizuje negativní vlivy zvenčí. Mramor může být uklidňující, ale i energizující.

Černý mramor je vulkanická hornina obsahující dostatečné množství příměsí grafitu a bitumenu.

Portoro je vysoce kvalitní černý mramor. Obrovské černé krystaly jako základ jsou rozbity působivým výbojem zlatých žil a bílých šumivých tónů.

GUASHA italský mramor Nero portoro
Tip
1 420 Kč
Skladem

Guasha [kváša] destička na obličej pro domácí použití. Vyrobena kompletně v České republice z luxusního italského mramoru Nero Portoro se zlatou žílou. 

Kód: 0005
1 položek celkem