karlovarský aragonit

Karlovy Vary jsou jedním z nejvýznamnějších nalezišť aragonitu neboli vřídlovce v Čechách. Tento nerost je celá tisíciletí vylučován z horkých karlovarských pramenů. Dnes nejteplejší pramen známý jako „Vřídlo“ chrlí mocný proud vody do výše 3 - 4 metrů. Dosahuje teploty 72°C a jeho voda obsahuje spoustu rozpuštěných nerostných látek a plynů, především kysličníku uhličitého. Při ochlazení se nerostné součástky z vody vylučují a usazují se, tím vzniká právě tento zázračný kámen.

Karlovarský aragonit pomáhá svými vlastnostmi řešit nemoci trávicího ústrojí, poruchy výměny látkové, nemoci pohybového ústrojí, nebo také zubní onemocnění. Vzhledem k tomu, že aragonit všeobecně je kámen sedimentárního původu je to kámen „uzemnění“, lidem s hlavou v oblacích pomáhá a učí praktickému životu, trpělivosti, spolehlivosti. Pomáhá k soustředění, toleranci, stanovuje řád a disciplínu.

SRDCE guasha
Tip
420 Kč
Momentálně nedostupné

Karlovarský, spišský a pákistánský aragonit tentokrát vytvarovaný do "opravdového" srdíčka. Toto srdce je skvělou relaxační, antistresovou pomůckou, ale lze ho použít i pro...

Kód: 60/SPI
GUASHA karlovarský aragonit
835 Kč
Momentálně nedostupné

Guasha destička na obličej pro domácí použití, vyrobena kompletně v České republice z vřídlovce získaného v Karlových varech. 

Kód: 0001
2 položek celkem